5469
A
Svensk Fröfralla 110g
Dafgårds4.95 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 45 |
| Nettovikt Kartong | 4.95 kg |
| Produktstorlek | 110.0 g |
| Portionsstorlek | 0.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1135.0 |
| Energi kcal | 271.0 |
| Fett | 1.6 g |
| varav mättat fett | 0.1 g |
| Kolhydrater | 53.0 g |
| varav sockerarter | 0.2 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Protein | 9.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL*, surdeg av VETE*, vatten, FULLKORNSVETE*, frömix** (2%) [RÅG, hirs, vallmofrö, linfrö (gula)], havssalt, jäst, VETEGLUTEN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra), malt av KORN, stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl). *Ursprung: SE. **Ursprung: EU/icke EU. Kan innehålla spår av mjölk, ägg, sesam, senap, soja och laktos.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Bakas från fryst i 200°C i 8-10 minuter.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 80.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.111 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960054696 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 146.0 |
| Längd-BME Bas | 60.0 |
| Nettovikt Bas | 0.11 |
| Bredd-BME Mellan | 258.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.4 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960054693 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 275.0 |
| Längd-BME Mellan | 598.0 |
| Nettovikt Mellan | 4.95 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 154.6 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960054697 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 118.8 |