78609
A
Donut Pannacotta
Dafgårds2.48 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 36 |
| Nettovikt Kartong | 2.48 kg |
| Produktstorlek | 69.0 g |
| Portionsstorlek | 69.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1721.0 |
| Energi kcal | 412.0 |
| Fett | 24.0 g |
| varav mättat fett | 14.0 g |
| Kolhydrater | 42.0 g |
| varav sockerarter | 21.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 5.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL, fyllning 16% [hallon 8% (glukos - fruktossirap(VETE och majs), vatten, hallonpuré 20%, socker, modifierad stärkelse, förtjockningsmedel E440, surhetsreglerande medel (E330, E333), frukt- och växtkoncentrat (morot, aronia och druvor; arom), FÄRSKOSTFYLLNING 8% (kvarg 40% (från MJÖLK), socker, vatten, modifierad stärkelse, palmfett, förtjockningsmedel E460, arom, färgämne E160a, konserveringsmedel E202, surhetsreglerande medel E330)],vatten palmfett, vit topping 13% [socker, vegetabiliskt fett (palmkärna, palm), kokosolja, LAKTOS, solrosolja emulgeringsmedel E322, naturliga arom (vanilj)], socker, druvsocker (VETE), rosa topping 2,9% [socker, vegetabiliskt fett (palmkärna, palm), stärkelse, LAKTOS, koncentrat av rädisa, svart vinbär, äpple, sötpotatis och körsbär, emulgeringsmedel E322 (från SOJA) aromer], jäst, rapsolja, SOJAMJÖL, VASSLEPULVER, bakpulver (E450, E500), salt emulgeringsmedel (E471, E481),VETEGLUTEN, SKUMMJÖLKSPULVER, mjölbehandlingsmedel E300<(> ,<)> HELÄGGSPULVER, färgämne E160a, arom. Kan innehålla spår av jordnöt, hasselnöt, mandel och valnöt.
Förvaring
-25°C
-18°C
545 dagar
Tillagningsanvisningar
Tinas i 60 minuter. Bör ej frysas efter upptining.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 100.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.071 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960786092 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 30.0 |
| Längd-BME Bas | 100.0 |
| Nettovikt Bas | 0.069 |
| Bredd-BME Mellan | 291.0 |
| Bruttovikt Mellan | 2.884 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960786099 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 121.0 |
| Längd-BME Mellan | 396.0 |
| Nettovikt Mellan | 2.484 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 209.576 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960786093 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1118.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 158.976 |