5503
A
Billys Pan Pizza Margherita gastronorm
Dafgårds5.48 kg/kart
Fryst
En klassisk pizza med tomat och ost som är lätt att tycka om. En härlig smak som passar perfekt i skolkök och kan serveras som den är eller varieras med extra topping i köket.
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 4 |
| Nettovikt Kartong | 5.48 kg |
| Produktstorlek | 1370.0 g |
| Portionsstorlek | 350.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1040.0 |
| Energi kcal | 249.0 |
| Fett | 9.1 g |
| varav mättat fett | 3.6 g |
| Kolhydrater | 30.0 g |
| varav sockerarter | 2.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Protein | 10.0 g |
| Salt | 0.93 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL, OST (27%), tomatpuré, vatten, rapsolja, socker, modifierad stärkelse, kryddor (bl. a. vitlök, oregano, rosmarin), salt, malt av VETE, jäst, vitvinsvinäger, mjölbehandlingsmedel E300, malt av KORN.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Varmluftsugn 150°C: Värmes på plåt eller gastronormbleck med bakplåtspapper. Fryst ca 25 min, tinad 15-20 min. Varmhållning kan ske i tex värmeri, ej mer än 45 min. OBS! Täckt.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 280.0 |
| Bruttovikt Bas | 1.42 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960055037 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 106.0 |
| Längd-BME Bas | 472.0 |
| Nettovikt Bas | 1.37 |
| Bredd-BME Mellan | 288.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.68 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960055034 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 122.0 |
| Längd-BME Mellan | 480.0 |
| Nettovikt Mellan | 5.48 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 321.52 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960055038 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1248.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 295.92 |