5505
A
Billys Pan Pizzabotten gastronorm
3.48 kg/kart
Fryst
En neutral pizzabotten som ger köket frihet att välja topping efter säsong, matsedel eller elevönskemål. Passar för både klassiska och vegetariska alternativ - toppa med tomatsås och ost eller välj en egen smakprofil.
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 4 |
| Nettovikt Kartong | 3.48 kg |
| Produktstorlek | 870.0 g |
| Portionsstorlek | 350.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1108.0 |
| Energi kcal | 265.0 |
| Fett | 5.3 g |
| varav mättat fett | 0.5 g |
| Kolhydrater | 45.0 g |
| varav sockerarter | 0.2 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Protein | 6.6 g |
| Salt | 0.61 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL*, vatten, rapsolja, malt av VETE, salt, jäst, mjölbehandlingsmedel E300, malt av KORN. Kan innehålla spår av mjölk och laktos. *Ursprung: SE.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Tina upp pizzabotten och lägg den på plåt eller gastronormbleck med bakplåtspapper. Lägg på valfri fyllning och tillaga i varmluftsugn<(> ,<)> 175° ca 10-12min.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 280.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.92 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960055051 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 106.0 |
| Längd-BME Bas | 472.0 |
| Nettovikt Bas | 0.87 |
| Bredd-BME Mellan | 288.0 |
| Bruttovikt Mellan | 3.68 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960055058 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 122.0 |
| Längd-BME Mellan | 480.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.48 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 213.52 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960055052 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1248.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 187.92 |