5516
A
Billys Super Size Chicken Kebab
3.96 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 6 |
| Nettovikt Kartong | 3.96 kg |
| Produktstorlek | 0.0 g |
| Portionsstorlek | 660.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 873.0 |
| Energi kcal | 209.0 |
| Fett | 6.9 g |
| varav mättat fett | 3.5 g |
| Kolhydrater | 27.0 g |
| varav sockerarter | 0.9 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Protein | 9.4 g |
| Salt | 1.5 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL (malt av KORN, mjölbehandlingsmedel E300), vatten, OST, kyckling*(6%), CRÈME FRAICHE, tomatpuré, grön chili (chili, vatten, vinäger, salt, surhetsreglerandemedel E330, konsistensmedel E509), tomat, lök, salt, torkad surdeg av VETE/bovete, fullkorns RÅGMJÖL (malt av KORN), kryddor (bl. a. oregano, basilika, timjan, paprika, chili, kummin, spiskummin), olivolja, modifierad stärkelse, rapsolja, potatisstärkelse, jäst, socker, vitlök, vitvinsvinäger, VETEGLUTEN, kryddextrakt, solrosolja. Kan innehålla spår av ägg. *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Ta ut pizzan ur förpackningen. Värm på plåt i varmluftsugn, 150-180°C. Fryst ca 20-25 min, tinad ca 10 min.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 290.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.665 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960055167 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 225.0 |
| Längd-BME Bas | 40.0 |
| Nettovikt Bas | 0.66 |
| Bredd-BME Mellan | 264.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.265 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960055164 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 252.0 |
| Längd-BME Mellan | 300.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.96 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 219.52 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960055168 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1158.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 190.08 |