3886
A
Giant New Yorker 700 g
Dafgårds7.0 kg/kart
Fryst
Dafgårds surdegsbaguette är bakad på svenskt mjöl med surdeg för en rik och autentisk smak. Med sin krispiga yta är den det perfekta valet för rustika smörgåsar eller som ett smakrikt tillbehör till varje måltid. Varje baguette väger 700g.
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 10 |
| Nettovikt Kartong | 7.0 kg |
| Produktstorlek | 700.0 g |
| Portionsstorlek | 700.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1059.0 |
| Energi kcal | 253.0 |
| Fett | 0.9 g |
| varav mättat fett | 0.0 g |
| Kolhydrater | 52.0 g |
| varav sockerarter | 1.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Protein | 10.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av KORN), surdeg av VETE, havssalt, VETEGLUTEN, jäst. Kan innehålla spår av sesam, senap och soja.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Gräddas direkt från frys i 10-13 minuter i 220°C. Kan också tinas i max +8°C i max 48h innan avbakning.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 510.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.701 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7025167001410 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 95.0 |
| Längd-BME Bas | 60.0 |
| Nettovikt Bas | 0.7 |
| Bredd-BME Mellan | 400.0 |
| Bruttovikt Mellan | 7.588 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 7025167101417 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 275.0 |
| Längd-BME Mellan | 598.0 |
| Nettovikt Mellan | 7.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 146.408 |
| EAN/UPC-kod Topp | 7025167201414 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 112.0 |