5500
A
Surdegsbaguette Cereal 400g
Dafgårds6.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 15 |
| Nettovikt Kartong | 6.0 kg |
| Produktstorlek | 400.0 g |
| Portionsstorlek | 400.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1071.0 |
| Energi kcal | 256.0 |
| Fett | 3.3 g |
| varav mättat fett | 0.2 g |
| Kolhydrater | 47.0 g |
| varav sockerarter | 0.2 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Protein | 9.1 g |
| Salt | 1.5 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL*, surdeg av VETE, vatten, solroskärnor** (3%), frömix** (3%) (RÅG, hirs, vallmo, linfrö), surdeg av bovete, havssalt, jäst, VETEGLUTEN, mjölbehandlingsmedel E300, malt av KORN, guarkärnmjöl. *Ursprung: SE. **Ursprung: EU/Icke EU. Kan innehålla spår av sesam, senap och soja.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Gräddas från fryst 10-12 min i 220°C. Kan också tinas i max +8°C i max 48h innan avbakning.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 70.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.401 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960055006 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 50.0 |
| Längd-BME Bas | 550.0 |
| Nettovikt Bas | 0.4 |
| Bredd-BME Mellan | 400.0 |
| Bruttovikt Mellan | 6.543 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960055003 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 220.0 |
| Längd-BME Mellan | 598.0 |
| Nettovikt Mellan | 6.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 155.86 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960055007 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 120.0 |