5468
A
Svensk Vallmolevain 500g
Dafgårds6.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 12 |
| Nettovikt Kartong | 6.0 kg |
| Produktstorlek | 500.0 g |
| Portionsstorlek | 500.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1115.0 |
| Energi kcal | 267.0 |
| Fett | 3.4 g |
| varav mättat fett | 0.4 g |
| Kolhydrater | 49.0 g |
| varav sockerarter | 0.1 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Protein | 9.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
Ingredienser: VETEMJÖL*, surdeg av VETE*, vatten, torkad surdeg av bovete/VETE, pumpakärnor, vallmofrö** (2,5%), havssalt, jäst, VETEGLUTEN, mjölbehandlingsmedel E300, guarkärnmjöl, malt av KORN. Kan innehålla spår av sesam, senap och soja. *Ursprung: SE. **Ursprung: EU/icke EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Gräddas direkt från frys i 10-13 minuter i 220°C.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 130.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.5 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960054689 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 320.0 |
| Längd-BME Bas | 85.0 |
| Nettovikt Bas | 0.5 |
| Bredd-BME Mellan | 400.0 |
| Bruttovikt Mellan | 6.588 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960054686 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 275.0 |
| Längd-BME Mellan | 598.0 |
| Nettovikt Mellan | 6.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 130.408 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960054680 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 96.0 |