5471
A
Pizzabulle Margherita 90g
Dafgårds3.6 kg/kart
Fryst
En härlig pizzabulle fylld med tomat och mozzarella, bakad på en mjuk och smörig deg som ger en mild och rund smak. Ett lättserverat alternativ som passar perfekt som mellanmål!
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 40 |
| Nettovikt Kartong | 3.6 kg |
| Produktstorlek | 90.0 g |
| Portionsstorlek | 90.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1131.0 |
| Energi kcal | 270.0 |
| Fett | 9.9 g |
| varav mättat fett | 2.1 g |
| Kolhydrater | 36.0 g |
| varav sockerarter | 2.9 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Protein | 8.6 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
Ingredienser: VETEMJÖL (malt av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra)), vatten, tomatpuré, MJÖLK, rapsolja (emulgeringsmedel E471, arom, antioxidationsmedel E300), Mozzarella (MJÖLK, salt, startkultur, mikrobiologiskt löpe), jäst, Grana Padano (MJÖLK, salt, löpe, konserveringsmedel E1105 (från ÄGG)), basilika, ÄGG, torkad surdeg av VETE (mältat VETEMJÖL, emulgeringsmedel E472e, antioxidationsmedel E300), modifierad stärkelse, socker, salt, vitvinsvinäger, potatismjöl, persilja, vitlök, ärtprotein, oregano, druvsocker, solrosolja.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Färdigbakad, tinas i rumstemperatur. Alternativt bakas från fryst i 200°C i 6-10 minuter och temperatur utjämna i 15 min.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 100.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.091 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960054719 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 45.0 |
| Längd-BME Bas | 100.0 |
| Nettovikt Bas | 0.09 |
| Bredd-BME Mellan | 295.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.08 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960054716 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 220.0 |
| Längd-BME Mellan | 395.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.6 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 178.0 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960054710 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 144.0 |