5472
A
Pizzabulle Pesto 90g
Dafgårds3.6 kg/kart
Fryst
En pizzabulle med pestofyllning och ost på toppen, bakad på en mjuk och smörig deg som ger en god och balanserad smakupplevelse. Enkel att ta fram och ett uppskattat val när du vill ha ett snabbt och gott mellanmål!
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 40 |
| Nettovikt Kartong | 3.6 kg |
| Produktstorlek | 90.0 g |
| Portionsstorlek | 90.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1310.0 |
| Energi kcal | 313.0 |
| Fett | 16.0 g |
| varav mättat fett | 2.2 g |
| Kolhydrater | 33.0 g |
| varav sockerarter | 1.4 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL (malt av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra)), vatten, rapsolja (emulgeringsmedel E471, arom, antioxidationsmedel E300), MJÖLK, Grana Padano (MJÖLK, salt, löpe, konserveringsmedel E1105 (från ÄGG)), basilika, jäst, persilja, solroskärnor, ÄGG, modifierad stärkelse, torkad surdeg av VETE (mältat VETEMJÖL, emulgeringsmedel E472e, antioxidationsmedel E300), salt, vitlök, potatismjöl, ärtprotein, druvsocker, solrosolja. Pesto 25 %.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Färdigbakad, tinas i rumstemperatur. Alternativt bakas från fryst i 200°C i 6-10 minuter och temperatur utjämna i 15 min.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 100.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.091 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960054726 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 45.0 |
| Längd-BME Bas | 100.0 |
| Nettovikt Bas | 0.09 |
| Bredd-BME Mellan | 297.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.08 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960054723 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 220.0 |
| Längd-BME Mellan | 397.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.6 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 188.2 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960054727 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 144.0 |