5268
A
Billys Sweet Apple Pie 1-p
3.4 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 20 |
| Nettovikt Kartong | 3.4 kg |
| Produktstorlek | 170.0 g |
| Portionsstorlek | 170.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1160.0 |
| Energi kcal | 277.0 |
| Fett | 9.3 g |
| varav mättat fett | 3.9 g |
| Kolhydrater | 43.0 g |
| varav sockerarter | 12.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Protein | 4.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL (VETE, malt av VETE, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra)), äpplemos (äpple (80%), socker, vatten, citrusfibrer, förtjockningsmedel (pektin), surhetsreglerande E330, konserveringsmedel E202), socker, SMÖR, MJÖLK, kaksmulor (VETEMJÖL, socker, vegetabilisk olja (palmolja), SKUMMJÖLKSPULVER, glukossirap, bakpulver (E500, E503), salt, vanilj), rapsolja, vatten, torkat äpple (2%) (äpple, antioxidationsmedel E223), modifierad stärkelse, salt, jäst, torkad surdeg av VETE (mältat VETEMJÖL, emulgeringsmedel E472e, antioxidationsmedel E300), kardemumma, kanel, arom (vanillin), VETEMJÖL (malt av KORN).
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Mikrovågsugn 750 W: Klipp av ett hörn, värm i påsen. Fryst ca 1,5 min, tinad ca 30 sek, alternativt tina och ät.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 180.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.175 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960052685 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 120.0 |
| Längd-BME Bas | 20.0 |
| Nettovikt Bas | 0.17 |
| Bredd-BME Mellan | 240.0 |
| Bruttovikt Mellan | 3.67 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960052682 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 132.0 |
| Längd-BME Mellan | 397.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.4 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 308.4 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960052686 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1206.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 272.0 |