79131
A
Wienerbröd med vaniljkräm 48X90G
4.32 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 48 |
| Nettovikt Kartong | 4.32 kg |
| Produktstorlek | 90.0 g |
| Portionsstorlek | 90.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1431.0 |
| Energi kcal | 342.0 |
| Fett | 23.0 g |
| varav mättat fett | 9.3 g |
| Kolhydrater | 29.0 g |
| varav sockerarter | 9.5 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Protein | 4.3 g |
| Salt | 0.28 g |
Innehållsförteckning
Water, WHEAT FLOUR, palm oil, sugar, rapeseed oil, yeast, pasteurized EGG YOLK, modified starch, whey powder (MILK), apricot kernels , vegetable emulsifiers (E471, E472e), vanilla sugar, stabilizers (E440, E412, E401, E516, E450), salt, colours (E170, E160a), cocon ut oil, glucose, WHOLE MILK POWDER, natural flavouring, gelling agent (E406), glucose syrup, flour treatment agents (xylanase (WHEAT ), amylase (WHEAT), E300), ALMONDS, acidity regulators (E330), MILK PROTEIN. WHITE ICING: Sugar, water, glucose syrup, coconut oil, acidity regulator (E260).
Förvaring
-25°C
-18°C
450 dagar
Tillagningsanvisningar
Bake straight from the freezer for approx. 18-20 min., at 190°C (convection oven), preferably with vent open.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 300.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.091 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960791317 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 60.0 |
| Längd-BME Bas | 400.0 |
| Nettovikt Bas | 0.09 |
| Bredd-BME Mellan | 296.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.98 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 5701246001732 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 145.0 |
| Längd-BME Mellan | 396.0 |
| Nettovikt Mellan | 4.32 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 303.88 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960791318 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1165.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 241.92 |