79124
A
Lyxbulle Äpple / Kanel
Dafgårds5.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 50 |
| Nettovikt Kartong | 5.0 kg |
| Produktstorlek | 100.0 g |
| Portionsstorlek | 100.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1135.0 |
| Energi kcal | 271.0 |
| Fett | 7.3 g |
| varav mättat fett | 3.1 g |
| Kolhydrater | 45.0 g |
| varav sockerarter | 13.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 0.32 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL, vatten, socker, vegetabilisk olja (palm, raps), jäst, torkade äpplebitar och äppelpulver 1,42 %, modifierad stärkelse, kardemumma, salt, MJÖLKPROTEINER, surhetsreglerande medel E330, emulgeringsmedel (E471, E472e), kanel 0,04%, rapsolja, vaniljkräm (Vatten, socker, KÄRNMJÖLKSPULVER, kokosolja, modifierad stärkelse E1442, konserveringsmedel E202, salt, naturlig vaniljarom, färgämne (E160a, E101), vaniljarom), surhetsreglerande medel (E450, E500), konserveringsmedel E202, LAKTOS, naturlig arom. Kan innehålla spår av ägg, soja, mandel, hasselnötter, valnötter och sesamfrön.
Förvaring
-25°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Färdigbakad. Tinas i rumstemperatur eller i micro på lägsta effekt.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 103.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.101 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960791249 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 40.0 |
| Längd-BME Bas | 97.0 |
| Nettovikt Bas | 0.1 |
| Bredd-BME Mellan | 290.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.6 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960791246 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 260.0 |
| Längd-BME Mellan | 385.0 |
| Nettovikt Mellan | 5.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 204.2 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960791240 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1190.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 160.0 |