74507
A
Minimunk Jordgubb
Dafgårds1.47 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 70 |
| Nettovikt Kartong | 1.47 kg |
| Produktstorlek | 21.0 g |
| Portionsstorlek | 21.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1523.0 |
| Energi kcal | 364.0 |
| Fett | 19.1 g |
| varav mättat fett | 9.1 g |
| Kolhydrater | 41.5 g |
| varav sockerarter | 16.5 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Protein | 5.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL, jordgubbsfyllning 23,8% [jordgubbspuré(50%), socker, vatten, förtjockningsmedel E440, modifierad stärkelse, antioxidationsmedel E330, surhetsreglerande medel(E333, E331), konserveringsmedel E202, arom]<(> ,<)> vegetabiliskt fett (raps, palm), vatten, ÄGG, socker, SMÖR, druvsocker, VETEGLUTEN, jäst, salt, emulgeringsmedel E471, VETESTÄRKELSE, arom (VETE), malt av VETE, färgämne(E160a, E160b), mjölbehandlingsmedel E300. Kan innehålla spår av hasselnötter.
Förvaring
-25°C
-18°C
720 dagar
Tillagningsanvisningar
Låt tina i rumstemperatur i förpackningen 30 minuter innan användning. Måste användas inom 48 timmar efter upptining, förvara dem i någon form av emballage. Återfrys aldrig tinad produkt.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 0.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.022 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960745075 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 0.0 |
| Längd-BME Bas | 0.0 |
| Nettovikt Bas | 0.021 |
| Bredd-BME Mellan | 295.0 |
| Bruttovikt Mellan | 1.87 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960745072 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 105.0 |
| Längd-BME Mellan | 390.0 |
| Nettovikt Mellan | 1.47 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 174.6 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960745076 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1200.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 117.6 |