4210
A
Mozzarellapaj 240 g
Dafgårds3.36 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 14 |
| Nettovikt Kartong | 3.36 kg |
| Produktstorlek | 240.0 g |
| Portionsstorlek | 240.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1149.0 |
| Energi kcal | 275.0 |
| Fett | 17.0 g |
| varav mättat fett | 7.2 g |
| Kolhydrater | 20.0 g |
| varav sockerarter | 3.5 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Protein | 8.8 g |
| Salt | 1.1 g |
Innehållsförteckning
VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av VETE), zucchini, ÄGG, MJÖLK, Grana Padano (MJÖLK, salt, löpe, konserveringsmedel E1105 (från ÄGG)), SMÖR, rapsolja (rapsolja, vatten, emulgeringsmedel E471, salt), CRÈME FRAICHE, mozzarella (4%) (MJÖLK, salt, startkultur, mikrobiologiskt löpe), lök, soltorkade tomater (tomat, solrosolja, salt, vitlök, lagerblad), modifierad stärkelse, basilika, persilja, olivolja, solrosfrö, salt, vitlök, kryddor, OSTPULVER, timjan, citronsaft.
Förvaring
-25°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Mikrovågsugn 750W Tag den frysta pajen ur folieformen och lägg på en tallrik. Placera tallriken i mikro- vågsugnen och värm i ca 3,5 minuter. Låt pajen stå någon minut för att tempe- raturen ska jämna ut sig. Ugn 175°C Värm ugnen till 175 ℃. Ta pajen ur för- packningen och placera den frysta pajen på en plåt mitt i ugnen. Värm pajen i 20-25 minuter eller tills pajen känns genomvarm. Tänk på att effekten mellan olika ugnar/mikrovågs- ugnar kan variera och därmed även tillagningstiden.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 181.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.271 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960042105 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 171.0 |
| Längd-BME Bas | 30.0 |
| Nettovikt Bas | 0.24 |
| Bredd-BME Mellan | 196.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.004 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960042102 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 220.0 |
| Längd-BME Mellan | 376.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.36 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 265.24 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960042106 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 201.6 |