78605
A
Torskfilé sprödbakad 120-160 g
5.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 0 |
| Nettovikt Kartong | 5.0 kg |
| Produktstorlek | 0.0 g |
| Portionsstorlek | 0.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 937.0 |
| Energi kcal | 223.0 |
| Fett | 9.2 g |
| varav mättat fett | 0.7 g |
| Kolhydrater | 21.9 g |
| varav sockerarter | 0.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 12.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Innehållsförteckning
Torskfilé 52% (Gadus morhua), ströbröd (MJÖL) (VETEris) vatten, salt, VETEstärkelse, jäst, dextros, SENAP, paprika, kalciumkarbonat, järn, niacin, tiamin. (trålfångad i FAO 34 östra mellersta atlanten)
Förvaring
-25°C
-18°C
720 dagar
Tillagningsanvisningar
Produkten är förstekt och ätfärdig efter upphettning till önskad förtäringstemperatur.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 290.0 |
| Bruttovikt Bas | 5.5 |
| EAN/UPC-kod Bas | 8717202061242 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 120.0 |
| Längd-BME Bas | 390.0 |
| Nettovikt Bas | 5.0 |
| Bredd-BME Mellan | 0.0 |
| Bruttovikt Mellan | 0.0 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 08717202061242 |
| Viktenhet Mellan | |
| Höjd-BME Mellan | 0.0 |
| Längd-BME Mellan | 0.0 |
| Nettovikt Mellan | 0.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 333.0 |
| EAN/UPC-kod Topp | 38719075084152 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 990.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 280.0 |