81206
A
Kalkonschnitzel Cordon Bleu 125 g
5.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 0 |
| Nettovikt Kartong | 5.0 kg |
| Produktstorlek | 125.0 g |
| Portionsstorlek | 125.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 996.0 |
| Energi kcal | 239.0 |
| Fett | 14.0 g |
| varav mättat fett | 3.3 g |
| Kolhydrater | 15.0 g |
| varav sockerarter | 1.1 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Protein | 13.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Innehållsförteckning
Bearbetat kalkonkött (60%): Kalkonkött med huden (40,5%), uppblött SOJAprotein (23%), kalkonemulsion (18%), vatten, STRÖBRÖD, salt, VETESTÄRKELSE, dextros, naturliga aromer, kryddor, antioxidationsmedel (E316) aromatiska örter. Panering (30%): vatten, VETEMJÖL, GLUTEN, salt, jäst, gurkmeja, kryddor, paprika, vegetabilisk olja (SOLROS). Skivad, kryddad, kokt kalkonskinka (5%): Kalkonkött (80%), vatten, dextros, glukossirap, stabiliseringsmedel (E451, E452), VETEPROTEIN, salt, smakämnen, stabiliseringsmedel (E407), smakförstärkare (E621), antioxidationsmedel (E301, E316) , konserveringsmedel (E250). Skivad OST (5%): OST (MJÖLK), modifierad stärkelse, VASSLE, jodidsalt (E339), taragummi, salt. Naturlig arom.
Förvaring
-24°C
-18°C
540 dagar
Tillagningsanvisningar
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 0.0 |
| Bruttovikt Bas | 5.02 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960812067 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 0.0 |
| Längd-BME Bas | 0.0 |
| Nettovikt Bas | 5.0 |
| Bredd-BME Mellan | 290.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.4 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 5705518437304 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 145.0 |
| Längd-BME Mellan | 380.0 |
| Nettovikt Mellan | 5.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 284.2 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960812068 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1020.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 240.0 |