2892
A
Pulled Pork riven
Dafgårds8.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 4 |
| Nettovikt Kartong | 8.0 kg |
| Produktstorlek | 2000.0 g |
| Portionsstorlek | 100.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 757.0 |
| Energi kcal | 181.0 |
| Fett | 11.0 g |
| varav mättat fett | 4.0 g |
| Kolhydrater | 8.0 g |
| varav sockerarter | 6.7 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Protein | 15.0 g |
| Salt | 0.74 g |
Innehållsförteckning
Fläskbog*(78%), vatten, farinsocker, tomatpuré, socker, antioxidationsmedel (E325, E331, E316), salt, vitvinsvinäger, druvsocker, ingefära, färgämne (karamelliserat socker), stabiliseringsmedel E451, vitlök, kryddor (bl.a. paprika(rökarom), chili, cayennepeppar). *Ursprung: Sverige.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 0.0 |
| Bruttovikt Bas | 1.052 |
| EAN/UPC-kod Bas | 2302289200002 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 0.0 |
| Längd-BME Bas | 0.0 |
| Nettovikt Bas | 1.0 |
| Bredd-BME Mellan | 297.0 |
| Bruttovikt Mellan | 8.403 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 97310960028928 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 157.0 |
| Längd-BME Mellan | 397.0 |
| Nettovikt Mellan | 8.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 688.0 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960028926 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1249.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 448.0 |