1391
A
Skivad köttkorv 20 g
Dafgårds6.0 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 5 |
| Nettovikt Kartong | 6.0 kg |
| Produktstorlek | 1200.0 g |
| Portionsstorlek | 100.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1200.0 |
| Energi kcal | 290.0 |
| Fett | 28.0 g |
| varav mättat fett | 7.7 g |
| Kolhydrater | 1.5 g |
| varav sockerarter | 0.1 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Protein | 9.5 g |
| Salt | 1.7 g |
Innehållsförteckning
Nöt*-och griskött* (52%), vatten, grisfett*, potatismjöl, koksalt, kryddor, antioxidationsmedel E316, konserveringsmedel E250. * Ursprung: Sverige.
Förvaring
-24°C
-18°C
240 dagar
Tillagningsanvisningar
Ugn: 75 grader med 100% ånga i ca 35 minuter.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 228.0 |
| Bruttovikt Bas | 1.054 |
| EAN/UPC-kod Bas | 2302139100001 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 165.0 |
| Längd-BME Bas | 100.0 |
| Nettovikt Bas | 1.0 |
| Bredd-BME Mellan | 238.0 |
| Bruttovikt Mellan | 6.329 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 97310960013917 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 181.0 |
| Längd-BME Mellan | 399.0 |
| Nettovikt Mellan | 6.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 404.74 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960013915 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1236.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 360.0 |