4851
A
Sotad kotlett, skivad
Dafgårds4.8 kg/kart
Kylt
Vår Sotad kotlett ger en rökig yta och saftig insida, skivad och klar att servera! Passar antigen som pålägg eller kallskuret.
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 0 |
| Nettovikt Kartong | 4.8 kg |
| Produktstorlek | 0.0 g |
| Portionsstorlek | 75.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 420.0 |
| Energi kcal | 100.0 |
| Fett | 1.6 g |
| varav mättat fett | 0.6 g |
| Kolhydrater | 1.0 g |
| varav sockerarter | 0.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 20.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Innehållsförteckning
Fläskkotlett* (93%). Lake beredd av: Vatten, salt, antioxidationsmedel (E325, E316), druvsocker, stabiliseringsmedel E451, konserveringsmedel E250, blodprotein. *Ursprung: EU. Förpackad i skyddande atmosfär.
Förvaring
0°C
+4°C
20 dagar
Tillagningsanvisningar
Serveras som kallskuret eller pålägg
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 190.0 |
| Bruttovikt Bas | 1.102 |
| EAN/UPC-kod Bas | 2302485100007 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 40.0 |
| Längd-BME Bas | 300.0 |
| Nettovikt Bas | 1.0 |
| Bredd-BME Mellan | 297.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.29 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 97310960048513 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 157.0 |
| Längd-BME Mellan | 397.0 |
| Nettovikt Mellan | 4.8 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 321.24 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960048511 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1249.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 268.8 |