79154
A
Pre-smashed burger 85g
Dafgårds5.1 kg/kart
Fryst
Pre‑smashed Burger 85 g från Dafgårds – färdig att lägga direkt på stekbordet och enkel att jobba med. Toppa den med klassiker som ost, sallad, tomat, lök, pickles och en riktigt god dressing för en burgare som alltid levererar.
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 60 |
| Nettovikt Kartong | 5.1 kg |
| Produktstorlek | 85.0 g |
| Portionsstorlek | 85.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1120.0 |
| Energi kcal | 267.0 |
| Fett | 21.0 g |
| varav mättat fett | 10.2 g |
| Kolhydrater | 3.96 g |
| varav sockerarter | 0.53 g |
| Fiber | 1.53 g |
| Protein | 13.96 g |
| Salt | 1.16 g |
Innehållsförteckning
Nötkött* (90 %), ärtprotein, kryddblandning (3,5 %) (rismjöl, salt, jästextrakt, maltodextrin, socker, aromer, rosmarinextrakt), vatten, socker, svartpeppar, rapsolja, antioxidationsmedel E300. *Ursprung: Irland
Förvaring
-25°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Tillagas fryst på stekhäll eller grill tills en kärntemperatur om minst 72 °C uppnåtts. Hamburgaren skall alltid serveras genomstekt.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 104.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.086 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960791546 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 11.0 |
| Längd-BME Bas | 105.0 |
| Nettovikt Bas | 0.085 |
| Bredd-BME Mellan | 292.0 |
| Bruttovikt Mellan | 5.32 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 5391503955306 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 133.0 |
| Längd-BME Mellan | 292.0 |
| Nettovikt Mellan | 5.1 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 493.16 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960791547 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1214.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 448.8 |