5437
A
Panerad fisk 5-port MSC FV
Dafgårds0.5 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 10 |
| Nettovikt Kartong | 0.5 kg |
| Produktstorlek | 500.0 g |
| Portionsstorlek | 100.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 803.0 |
| Energi kcal | 192.0 |
| Fett | 7.9 g |
| varav mättat fett | 0.8 g |
| Kolhydrater | 15.0 g |
| varav sockerarter | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 14.0 g |
| Salt | 0.75 g |
Innehållsförteckning
SEJ* (65%) (Pollachius virens), VETEMJÖL, raps-och solrosolja, vatten, VETEGLUTEN, salt, druvsocker , lök, vitpeppar, syra E330, majsstärkelse. *Fångstzon: FAO 27. MSC-C-51016 Från ett MSC-certifierat hållbart fiske. www.msc.org/se
Förvaring
-24°C
-18°C
180 dagar
Tillagningsanvisningar
Uppvärmning från fryst: I ugn 175°C, ca 20 min eller i stekpanna. Använd en termometer och värm till 72°C i kärntemperatur.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 0.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.52 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960054375 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 0.0 |
| Längd-BME Bas | 0.0 |
| Nettovikt Bas | 0.5 |
| Bredd-BME Mellan | 0.0 |
| Bruttovikt Mellan | 0.0 |
| EAN/UPC-kod Mellan | |
| Viktenhet Mellan | |
| Höjd-BME Mellan | 0.0 |
| Längd-BME Mellan | 0.0 |
| Nettovikt Mellan | 0.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 251.32 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960054376 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1249.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 180.0 |