3934
A
Wallenbergare 6x3-p FV
Dafgårds1.8 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 0 |
| Nettovikt Kartong | 1.8 kg |
| Produktstorlek | 0.0 g |
| Portionsstorlek | 0.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 1161.0 |
| Energi kcal | 277.0 |
| Fett | 23.0 g |
| varav mättat fett | 10.0 g |
| Kolhydrater | 4.8 g |
| varav sockerarter | 0.9 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Protein | 12.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Innehållsförteckning
Kalvkött*(60 %), GRÄDDE, ÄGGULA, ströbröd(VETEMJÖL, salt), rapsolja, salt, kryddor. *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Uppvärmning från fryst: I ugn 160°C, 10-15 minuter eller i stekpanna. Använd en termometer och värm till 72°C i kärntemperatur. Bör inte frysas efter upptining.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 242.0 |
| Bruttovikt Bas | 2.118 |
| EAN/UPC-kod Bas | 17310960039348 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 110.0 |
| Längd-BME Bas | 400.0 |
| Nettovikt Bas | 1.8 |
| Bredd-BME Mellan | 0.0 |
| Bruttovikt Mellan | 0.0 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960039348 |
| Viktenhet Mellan | |
| Höjd-BME Mellan | 0.0 |
| Längd-BME Mellan | 0.0 |
| Nettovikt Mellan | 0.0 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 236.8 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960039342 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1250.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 180.0 |