4415
A
Fläskschnitzel 1-port
Dafgårds2.52 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 6 |
| Nettovikt Kartong | 2.52 kg |
| Produktstorlek | 420.0 g |
| Portionsstorlek | 420.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 569.0 |
| Energi kcal | 136.0 |
| Fett | 5.7 g |
| varav mättat fett | 1.3 g |
| Kolhydrater | 14.0 g |
| varav sockerarter | 1.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Protein | 5.8 g |
| Salt | 1.1 g |
Innehållsförteckning
Potatis, griskött* (14 %), ärtor, vatten, champinjoner, panering (VETEMJÖL, salt, jäst, paprikapulver, gurkmeja, majsmjöl, modifierad VETESTÄRKELSE, bakpulver E500), GRÄDDE, rapsolja, stekt lök (stekt i rapsolja), köttfond (vatten, kyckling, nötkött, salt), japansk SOJASÅS (vatten, SOJABÖNOR, VETE, salt), salt, potatisstärkelse, VETEFIBER, socker, kryddor, citronjuice, färgämne (sockerkulör). *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Mikrovågsugn 750 W: Tag tallriken ur ytterförpackningen. Drag av plasten helt. Värm i mikrovågsugn 750 W i ca 7-8 minuter. Låt stå någon minut för temperaturutjämning. Servera. Tillagning hushållsugn 150°C: Förvärm ugnen till 150°C. Tag tallriken ur ytterförpackningen. Låt plastfolien sitta kvar. Sätt tallriken i nedre delen av ugnen. Värm i ca 45 minuter. Drag av plastfolien och servera. Tiden kan variera något beroende på ugnens effekt/kapacitet.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 230.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.483 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960044154 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 190.0 |
| Längd-BME Bas | 40.0 |
| Nettovikt Bas | 0.42 |
| Bredd-BME Mellan | 242.0 |
| Bruttovikt Mellan | 3.066 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960044151 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 134.0 |
| Längd-BME Mellan | 395.0 |
| Nettovikt Mellan | 2.52 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 260.08 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960044155 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1222.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 201.6 |