4413
A
Lasagne Karins 1-port
Dafgårds3.51 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 9 |
| Nettovikt Kartong | 3.51 kg |
| Produktstorlek | 0.0 g |
| Portionsstorlek | 390.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 699.0 |
| Energi kcal | 167.0 |
| Fett | 7.1 g |
| varav mättat fett | 3.9 g |
| Kolhydrater | 19.0 g |
| varav sockerarter | 1.5 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Protein | 6.6 g |
| Salt | 0.92 g |
Innehållsförteckning
Pasta (DURUMVETEMJÖL, VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av KORN), vatten, ÄGG), MJÖLK, vatten, nötkött*(13%), tomat, lök, GRÄDDE, OST, morot, modifierad stärkelse, tomatpuré, VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av KORN), salt, socker, SMÖR, kryddor (bl. a. paprika, vitlök), vitvinsvinäger. *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
547 dagar
Tillagningsanvisningar
Mikrovågsugn 750 W: Tag den frysta tallriken ur ytterförpackningen. Stick några hål i plastfolien som täcker formen. Värm i mikrovågsugn 750 W i ca 7-8 minuter. Låt stå någon minut för temperaturutjämning. Drag av plastfolien och servera. Hushållsugn 175°C: Förvärm ugnen till 175°C. Tag tallriken ur ytterförpackningen. Drag av plastfolien. Sätt tallriken i nedre delen av ugnen. Värm i ca 45 minuter. Servera. Tiden kan variera något beroende på ugnens effekt/kapacitet.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 230.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.453 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960044130 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 126.0 |
| Längd-BME Bas | 40.0 |
| Nettovikt Bas | 0.39 |
| Bredd-BME Mellan | 240.0 |
| Bruttovikt Mellan | 4.265 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960044137 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 132.0 |
| Längd-BME Mellan | 398.0 |
| Nettovikt Mellan | 3.51 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 366.2 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960044131 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1206.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 280.8 |