4427
A
Skomakarlåda 1-port
Dafgårds2.4 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 6 |
| Nettovikt Kartong | 2.4 kg |
| Produktstorlek | 400.0 g |
| Portionsstorlek | 400.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 561.0 |
| Energi kcal | 134.0 |
| Fett | 9.2 g |
| varav mättat fett | 3.4 g |
| Kolhydrater | 6.8 g |
| varav sockerarter | 1.4 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Protein | 5.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Innehållsförteckning
Potatis, nötkött*(21%), vatten, MJÖLK, brytböna, rapsolja, stekt lök (stekt i rapsolja), vaxböna, tomat, ÄGG, köttfond (vatten, kyckling, nötkött, salt), bacon (1,3%) (griskött*, vatten, salt, antioxidationsmedel E331, konserveringsmedel E250, stabiliseringsmedel E451, rökarom), SMÖR, salt, modifierad majsstärkelse, tomatpuré, socker, kryddor, potatismjöl, potatisfiber, färgämne (sockerkulör), timjan, persilja. *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
365 dagar
Tillagningsanvisningar
Mikrovågsugn 750 W: Tag tallriken ur ytterförpackningen. Stick några hål i plastfolien som täcker formen. Värm i mikrovågsugn 750 W i ca 6-7 minuter. Låt stå någon minut för temperaturutjämning. Drag av plastfolien och servera. Tillagning hushållsugn 150°C: Förvärm ugnen till 150°C. Tag tallriken ur ytterförpackningen. Låt plastfolien sitta kvar. Sätt tallriken i nedre delen av ugnen. Värm i ca 45 minuter. Drag av plastfolien och servera. Tiden kan variera något beroende på ugnens effekt/kapacitet.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 230.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.463 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960044277 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 190.0 |
| Längd-BME Bas | 40.0 |
| Nettovikt Bas | 0.4 |
| Bredd-BME Mellan | 240.0 |
| Bruttovikt Mellan | 2.95 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960044274 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 132.0 |
| Längd-BME Mellan | 397.0 |
| Nettovikt Mellan | 2.4 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 261.0 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960044278 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1206.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 192.0 |