4186
A
Wallenbergare 1-port
Dafgårds2.52 kg/kart
Fryst
Produktinformation
| Försäljningsenhet | kg |
| Antal/förpackning | 6 |
| Nettovikt Kartong | 2.52 kg |
| Produktstorlek | 420.0 g |
| Portionsstorlek | 420.0 g |
Näringsvärden(100 g)
| Portion | 100 Gram |
|---|---|
| Energi KJ | 617.0 |
| Energi kcal | 147.0 |
| Fett | 10.0 g |
| varav mättat fett | 4.3 g |
| Kolhydrater | 7.8 g |
| varav sockerarter | 1.6 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Protein | 2.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Innehållsförteckning
Potatis, kalvkött* (14%), vatten, GRÄDDE, ärtor, MJÖLK, lök, rapsolja, ÄGG, SMÖR, kycklingfond (vatten, kyckling, salt), ströbröd (VETEMJÖL, vatten, salt, jäst), stekt lök (stekt i rapsolja), modifierad VETESTÄRKELSE, salt, VETEMJÖL, tomatpuré, svartvinbärspuré, SOJASÅS (vatten, SOJABÖNOR, VETE, salt) kryddor (bl. a persilja, muskotnöt), socker, farinsocker, vitvinsvinäger. *Ursprung: EU.
Förvaring
-24°C
-18°C
547 dagar
Tillagningsanvisningar
Tillagning i mikrovågsugn 750W. Tag tallriken ur ytterförpackningen. Stick några hål i plastfolien som täcker formen. Värm i mikrovågsugn 750 W i ca 6-7 minuter. Låt stå någon minut för temperaturutjämning. Drag av plastfolien och servera. Ugn 150°C: Lägg över den frysta rätten från papperstallriken till en ugnsfast form. Värm i ca 35 minuter. Lägg upp på tallrik och servera. Tiden kan variera något beroende på ugnens effekt/kapacitet.
Förpackningsinformation
| Bredd-BME Bas | 220.0 |
| Bruttovikt Bas | 0.468 |
| EAN/UPC-kod Bas | 7310960041863 |
| Viktenhet Bas | KG |
| Höjd-BME Bas | 186.0 |
| Längd-BME Bas | 38.0 |
| Nettovikt Bas | 0.42 |
| Bredd-BME Mellan | 242.0 |
| Bruttovikt Mellan | 2.98 |
| EAN/UPC-kod Mellan | 17310960041860 |
| Viktenhet Mellan | KG |
| Höjd-BME Mellan | 134.0 |
| Längd-BME Mellan | 395.0 |
| Nettovikt Mellan | 2.52 |
| Bredd-BME Topp | 800.0 |
| Bruttovikt Topp | 263.4 |
| EAN/UPC-kod Topp | 37310960041864 |
| Viktenhet Topp | KG |
| Höjd-BME Topp | 1222.0 |
| Längd-BME Topp | 1200.0 |
| Nettovikt Topp | 201.6 |